Joomla 2.5

twilight1.jpgtwilight2.jpg3.jpg

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

 

Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninėje yra 45 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos bei 4 paliatyviosios slaugos lovos. Paslaugas teikia kvalifikuoti specialistai: vidaus ligų gydytojas, šeimos gydytojas, medicinos gydytojas, psichiatras, psichologas, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialinis darbuotojas. Skyriuje yra teikiamos stacionarinės pirminio lygio palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos po gydimosi namuose, kai ambulatorinė pagalba tampa neefektyvi, ir po gydymo stacionare, kai yra reikalingas palaikomasis gydymas ir slauga.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra visa būtina šiuolaikinė įranga. Čia teikiamos gydymo, slaugos, minimalios sveikatą atstamosios procedūros (masažas, gydomoji mankšta). Taip pat teikiamos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, esant nustatytai galutinei diagnozei, kai nebereikalingas papildomas ištyrimas ir yra netikslinga reabilitacija specializuotuose skyriuose.

Gydimosi slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje laikotarpiu pacientams nemokamos specialiesiems poreikiams skirtos išmokos - išmokos nuolatinei priežiūrai (pagalbai) ir transporto išlaidų kompensacijos.

Į skyrių pacientai atvyksta turėdami šeimos gydytojo ar stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų nukreipimą.

Paciento buvimo stacionare trukmė lemia slaugos paslaugų poreikis, paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas. Pagal nustatyta tvarką gydymo trukmė negali viršyti 120 dienų per kalendorinius metus. Tais atvejais, kai pacientas išnaudojęs 120 kalendorinių dienų per metus gulėjimo trukmės, skyriuje galima pasinaudoti mokamomis paslaugomis sudarant sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Paciento guldymą į skyrių iš anksto registruoja atsakingas asmuo. Apie guldymą į skyrių datą kontaktiniu telefonu iš anksto pranešame pacientui ar jo įstatyminiam atstovui.

Stacionarinio gydymo kriterijų sąrašąs yra patvirtintas SAM įsakymų.

Pirminybė guldymui į skyrių suteikiama:

 

1.Vilniaus III-čio lygio Universitetinių Ligoninių atsiustiems tęsti palaikomąji gydymą;

2.Šalčininkų ligoninės stacionaro skyriuose gydomiems ligoniams;

3.Pacientams, kuriems reikalingas zondinis, enterinis ir parenterinis maitinimas;

4.Onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems reikalingas nuolatinis gydymas injekcijomis, narkotiniais analgetikais;

5.Pacientams su lėtiniu kvėpavimo nepakankamumu, kai reikalinga pastovi deguonies terapija.

 

L.e. skyriaus vedėja Marija Suchocka, tel. (8-380)51388, (8-380)51434

Vyr.slaugytoja slaugos administratorė Ilona Juchevič

2012 VšĮ Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninė