Joomla 2.5

3.jpgtwilight2.jpgtwilight1.jpg

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

 

Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninėje yra 45 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos bei 4 paliatyviosios slaugos lovos. Paslaugas teikia kvalifikuoti specialistai: vidaus ligų gydytojas, šeimos gydytojas, medicinos gydytojas, psichiatras, psichologas, bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialinis darbuotojas. Skyriuje yra teikiamos stacionarinės pirminio lygio palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos po gydimosi namuose, kai ambulatorinė pagalba tampa neefektyvi, ir po gydymo stacionare, kai yra reikalingas palaikomasis gydymas ir slauga.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra visa būtina šiuolaikinė įranga. Čia teikiamos gydymo, slaugos, minimalios sveikatą atstamosios procedūros (masažas, gydomoji mankšta). Taip pat teikiamos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, esant nustatytai galutinei diagnozei, kai nebereikalingas papildomas ištyrimas ir yra netikslinga reabilitacija specializuotuose skyriuose.

Gydimosi slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje laikotarpiu pacientams nemokamos specialiesiems poreikiams skirtos išmokos - išmokos nuolatinei priežiūrai (pagalbai) ir transporto išlaidų kompensacijos.

Į skyrių pacientai atvyksta turėdami šeimos gydytojo ar stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų nukreipimą.

Paciento buvimo stacionare trukmė lemia slaugos paslaugų poreikis, paciento būklė, ligos eiga ir sunkumas. Pagal nustatyta tvarką gydymo trukmė negali viršyti 120 dienų per kalendorinius metus. Tais atvejais, kai pacientas išnaudojęs 120 kalendorinių dienų per metus gulėjimo trukmės, skyriuje galima pasinaudoti mokamomis paslaugomis sudarant sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Paciento guldymą į skyrių iš anksto registruoja atsakingas asmuo. Apie guldymą į skyrių datą kontaktiniu telefonu iš anksto pranešame pacientui ar jo įstatyminiam atstovui.

Stacionarinio gydymo kriterijų sąrašąs yra patvirtintas SAM įsakymų.

Pirminybė guldymui į skyrių suteikiama:

 

1.Vilniaus III-čio lygio Universitetinių Ligoninių atsiustiems tęsti palaikomąji gydymą;

2.Šalčininkų ligoninės stacionaro skyriuose gydomiems ligoniams;

3.Pacientams, kuriems reikalingas zondinis, enterinis ir parenterinis maitinimas;

4.Onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems reikalingas nuolatinis gydymas injekcijomis, narkotiniais analgetikais;

5.Pacientams su lėtiniu kvėpavimo nepakankamumu, kai reikalinga pastovi deguonies terapija.

 

L.e. skyriaus vedėja Marija Suchocka, tel. (8-380)51388, (8-380)51434

Vyr.slaugytoja slaugos administratorė Ilona Juchevič

 

 

Skyriaus vedėja: Valentina Kargina

 Vidaus ligų skyrius yra gydomojo ligoninės korpuso IV-ame aukšte. Jame pacientams skirtos 50 lovos.

Skyriuje ištiriame ir gydome pacientus su įvairia terapine patologija. Kvalifikuotas medicinos personalas dėmesingai rūpinasi savo ligoniais, saugo jų privatumą ir orumą. Gera priežiūra kartais gydo ne blogiau kaip vaistai, padeda atstatyti jėgas patiems sunkiausiems pacientams.

Dažniausi mūsų pacientų susirgimai susiję su širdies ir kraujagyslių ligomis (pirminė arterinė hipertenzija, koronarinė širdies liga, miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, ritmo sutrikimai); kvėpavimo organų patologija (pneumonija, lėtinis ir ūmus bronchitai, bronchų astma); virškinamojo trakto ligomis (lėtinis hepatitas, kepenų cirozė, lėtinis pankreatitas). Vidaus ligų skyriuje taip pat gydosi pacientai turintys inkstų, sąnarių, kraujodaros patologijas, sergantys endokrininėmis, neurologinėmis ligomis,
galvos smegenų kraujageslių susirgimais, epilepsija, stuburo nervų sistemos ligomis.
Nors oficialiai skyriuje yra 50 lovų, tačiau esant būtinumui lovų skaičius gali būti padidintas iki 60. Pacientai į skyrių patenka planinės hospitalizacijos tvarka arba teikiant būtinąją pagalbą. Per metus skyriuje gydosi 1800 - 1900 ligonių.

 

Planine tvarka hospitalizuojami pacientai atvyksta į skyrių su apylinkės gydytojo siuntimu, turėdami asmens dokumentus. Skubia tvarka hospitalizuojami pacientai, kurie kreipiasi patys arba juos į ligoninės Priėmimo skyrių atveža GMP. Pacientai privalo laikytis vidaus tvarkos taisyklių, su kuriomis jie supažindinami priėmimo skyriuje.

Skyriui vadovauja vedėja, dirba 5 vidaus ligų gydytojai, 1 vyresnioji slaugytoja, 18 bendruomenės slaugytojų. Esant būtinumui kviečiami šių specialybių konsultantai: chirurgas, neurologas, okulistas, dermatologas, kardiologas, LOR gydytojas, ginekologas.

Pacientams teikiamos saugios, kokybiškos, pažangiausiomis technologijomis pagrįstos paslaugos: širdies echoskopija, veloergometrija, EKG, krūtinės ląstos rentgenoskopija, irigoskopija, fibrogastroduodenoskopija, ultragarsinis kraujagyslių tyrimas, sąnarių rentgenogramos, ultragarsinis vidaus organų ir skydliaukės tyrimas. Laboratorijoje atliekami visi klinikiniai, biocheminiai, imunologiniai, serologiniai tyrimai, hormonų kiekio nustatymas kraujyje, pasėliai.

Gydymas konservatyvus: medikamentai, infuzinė terapija. Plačiai naudojama fizioterapija.

Pacientų patogumui skyriuje yra 1-os, 2-jų ir 4-ių vietų palatos. Skyriaus foje yra televizorius, telefonas, patogūs minkšti baldai. Turime 1-ą vonios kambarį, 1-ą sanitarinį mazgą, valgyklą su šaldytuvais.

Pacientų lankymas kasdien: 17.00 - 20.00 valandomis, išeiginėmis dienomis papildomai: 10.00 - 13.00 valandomis. Lankytojas turėtų ateiti į skyrių be viršutinių drabužių, palikęs juos rūbinėje. Prieš nešant į skyrių maistą, reikia pasitarti su gydančiu gydytoju. Lankytojai privalo laikytis skyriaus vidaus tvarkos taisyklių.

 

 

 

 

Skyriaus vedėjas – Valentinas Juodis, +37068795184

Konsultuoja II lygio gydytojai specialistai:   

        

Chirurgas                         - Jurij Kirša

Dermatovenerologas       - Michail Poloutenko

Endokrinologai                 - Algirdas Masilionis

Endoskopuotojas             - Nijolė Savičienė

Echoskopuotojai              - Rimantas Butkus

   - Irina Juodienė

- Zbignev Semenovič

                                           

Ginekologas                -             Irina Juodienė

Kardiologai                          - Ina Kunigėnienė

                                         - Vitalijus Kovaliovas

Otorinolaringologai          - Piotr Medvedskij    

Neurologas                        - Natalja Gudač

Radiologas                      - Albinas Tamkevičius

                                  - Laima Tamkevičiūtė

                                    -Helena Zagubovič

Oftalmologas                   - Andžej Komiago

Ortopedas-traumatologas        -Valentinas Juodis

      Urologas                             - Nijolė Savičienė

 

 

Pas gydytojus specialistus vykdoma išankstinė registracija telefonu: 8-380 51 526; +37060601929

arba elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Išankstinė registracija elektroniniu paštu vykdoma visą parą. 

Registratūra dirba darbo dienomis nuo 13.00 val. iki 16.00 val.,.

Pietų pertraukos metu ir po registratūros darbo laiko, pacientai, atvykę dėl būtinosios medicinos pagalbos gali kreiptis į ligoninės priėmimo skyrių.

 

Informacija ruošiama

Laikinai einantis sk.ved. pareigas: Jurij Kirša

Chirurgijos skyriuje yra 26 lovos, pagal poreikį guldomi visi pacientas. Čia gydomi bendrosios chirurgijos, traumatologiniai, su LOR patologija, urologiniai pacientai.

Planine tvarka pacientai kreipiasi į pirminio lygio chirurgą.

Konsultacijų skyriuje į antrinio lygio chirurgą gali kreiptis kiekvienas, net atvykę iš kitų miestų. Ekstrinė pagalba teikiama visą parą. Teikiamos traumatologinės-ortopedinės konsultacijos. Per metus atlikome 565 operacijas. Iš jų: traumatologinių – 268, chirurginių – 235, LOR – 62.

Skyriuje atliekamos šios operacijos: laparoskopinė cholecistektomija, apendektomija, hernioplastika, hemoroidektomija, vazektomija, metaloosteosintezė, artroskopija, rekonstrukcinės pėdų pirštų operacijos.

LOR patologijos poskyryje gydomi ūmūs sinusitai. Aliekamos adenoidektomijos ir tonzilektomijos operacijos.

Skyriuje yra vienvietės ir keturvietės palatos. Profesionalus bendrosios praktikos slaugytojų kolektyvas pacientams teikia kokybišką priežiūrą.

                               

2012 VšĮ Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninė