Joomla 2.5

3.jpgtwilight2.jpgtwilight1.jpg

Kokia tvarka pacientai hospitalizuojami į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių?

Kokia tvarka pacientai hospitalizuojami į palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių?

Į VšĮ Šalčininkų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių hospitalizuojami ligoniai, kai nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas, kai aukštesnio lygio specializuotas stacionarinis ar reabilitacinis gydymas netikslingas. Registracija gali vykti telefonu 838051434 arba artimiesiems (ligoniui) atvykus į ligoninę ir pateikus gydytojo siuntimą hospitalizacijai. Taip pat galima prisiregistruoti elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.">Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., nurodant paciento pavardę, vardą, amžių, diagnozę ir ligos kodą, adresą ir kontaktinį telefoną.

Į ligoninę hospitalizuojami Šalčininkų rajono gyventojai, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir yra prisirašę vienoje iš ambulatorines paslaugas teikiančių rajono įstaigų.

Jei hospitalizavimo parodymai tinkami ir yra laisvų vietų ligoninėje, ligonis guldomas tą pačią dieną ar paskiriama hospitalizacija sekančią dieną.

Jei ligoninėje tuo metu laisvų vietų nėra (užimtos visos lovos, nėra vietų vyrų ar moterų palatose, įstaiga viršijusi sulygtų su TLK planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų kiekį), kreipimosi dėl hospitalizavimo dieną ligonis registruojmas atidėtos hospitalizacijos žurnale.

Užregistruoti atidėtai hospitalizacijai ligoniai, guldomi į ligoninę iš eilės pagal registracijos datą. Ligonį ar jo atstovą apie konkrečią hospitalizavimo datą informuoja ligoninės priemimo ir skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas arba pacientą siunčiantis gydytojas. Ligonis turi atvykti į ligoninę paskirtu laiku. Atsisakius atvykti paskirtą hospitalizavimo dieną, ligonis išbraukiamas iš atidėto hospitalizavimo eilės. Dėl atsisakiusio paciento vėlesnio hospitalizavimo reikalingumo sprendžia pacientą gydantis gydytojas.

NAUJENOS

 

Karščiavimo klinikos darbas

 

>>Nuo pirmadienio, 2021 m. spalio 4 d. Šalčininkuose savo darbą pradėjo Karščiavimo klinika. Klinika dirba nuo 8 val. iki 12 val. kiekvieną darbo dieną. Į kliniką kreiptis gali asmenys, turintys šeimos gydytojo siuntimą, paskambinę koordinatorei ir užsirašę atitinkamam laikui. Siuntimas užpildomas elektroniniu būdu. Tuomet susisiekus su Karščiavimo klinikos koordinatoriumi pacientui jo nurodytu telefonu pranešamas klinikos adresas, vizito laikas, nurodoma, ar pacientas gali atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

>>SVARBU! Karščiavimo klinikoje bus registruojami tik šeimos gydytojų siuntimus turintys pacientai.

>>Visi būsimi pacientai turės atitikti tam tikrus reikalavimus: priimami pacientai, kurie karščiuoja, kuriuos kankina kosulys, dusulys arba kurie turi kitų viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų simptomų. Šeimos gydytojas priims sprendimą, ar pacientą nukreipti į karščiavimo kliniką.

>>Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimosi vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias sergančiuosius koronavirusine infekcija. Ypač sudėtingais atvejais bus kviečiama greitoji medicinos pagalba.

 

LANKYTOJŲ DĖMESIUI

1. Siekiant sumažinti riziką pacientams ir darbuotojams užsikrėsti koronavirusine infekcija, pacientų lankymas DRAUDŽIAMAS.

2. Gavus skyriaus vedėjo ar gydančio gydytojo leidimą lankyti leidžiama tik terminalinės būklės pacientus:

3. Su gydytoju iš anksto suderinti data, pacientą vienu metu lankyti gali tik vienas artimiaussias šeimos narys (sutuoktinis, tėvai, vaikai, seserys) ir ne ilgiau nei 15 min.

4. Pacientų lankymas draudžiamas turinčiam ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, grižusiam iš užsienio šalies, turėjusiam kontaktą su asmeniu, kuriam įtariama ar nustatyta COVID-19 infekcija, ar esančiu saviizoliacijoje.

5. Budėti prie pacientų neleidžiame.

 

 

 

 

Penkiolikoje fotodrobių – medikai ir pacientai prieš 100-metį

1111

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Penkiolikoje fotodrobių – medikai ir pacientai prieš 100-metį

Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninę pasiekė po Lietuvą keliaujanti unikali archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Gyventojai kviečiami pažiūrėti, kaip prieš 100-metį atrodė Lietuvos medikai ir pacientai.

Iki š. m. rugpjūčio vidurio Šalčininkų r. savivaldybės ligoninėje (Nepriklausomybės g. 38, Šalčininkų m.) eksponuojamos penkiolika fotodrobių iš virtualios archyvinių nuotraukų parodos „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“. Šią parodą Vasario 16-osios proga šalies gyventojams dovanojo Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos centrinis valstybės archyvas (LCVA).

Archyvinių nuotraukų parodoje atskleidžiami medicinos pagalbos nepriklausomoje Lietuvoje 1918–1940 m. fragmentai. Joje galima rasti nuotraukų, iliustruojančių tuo laikotarpiu padėtus rūpinimosi žmonių sveikata pagrindus ir medikų santykius su pacientais. Siekiama parodyti, kaip specifiniame gydymo įstaigos interjere, kuriame yra ne tik mediko kėdė ar paciento lova, bet ir įranga, instrumentai, jaučiasi nuotraukose užfiksuoti žmonės.

Parodos nuotraukose – medikai ir pacientai – ir rimti, susirūpinę, ir linksmai nusiteikę. Kai kurios įamžintos vietos – ligoninės ir pacientų priėmimo kabinetai – dar nėra identifikuoti. Organizatoriai tikisi ir kviečia žmonės, atpažinusius nuotraukose įamžintas vietas, gydytojus, pacientus, kreiptis į LCVA. Tai bus svarbus indėlis į archyve kaupiamų duomenų tikslinimą ir tvarkymą.

2222

Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotr.

Visą virtualią archyvinių nuotraukų parodą galima pažiūrėti https://goo.gl/KX7akz.

ĮSAKYMAS DĖL PALAIKOMOJO GYDYMO IR SLAUGOS PASLAUGOS TEIKIMO TVARKOS

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS

ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS LIGONINĖS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PALAIKOMOJO GYDYMO IR SLAUGOS PASLAUGOS

TEIKIMO TVARKOS

 

2019 m. balandžio 19 d. Nr.V-12

Šalčininkai

 

                             Vadovaudamasis LR SAM 2012 m. gegužės 4 d. įsakymų Nr.V-393 „Dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“, t v i r t i n u :

1.Hospitalizacijos tvarką:

1.1.Pacientai į slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių hospitalizuojami, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai..Siuntimą išduoda gydantis gydytojas.

1.2.Siuntime turi būti įrašyti šie duomenys: anamnezė, objektyvūs duomenys, diagnozė (ligos kodas pagal TLK-10- AM), gydymo aprašymas, atlikti tyrimai.

2.Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikimo bendrosios indikacijos:

2.1. po gydymo stacionare, teikiančiame aukštesnio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kai reikia palaikomojo gydymo ir slaugos;

2.2. užsitęsusių ligų ir būklių atvėjais, kai nereikia aktyvaus stacionarinio gydymo ir kontraindikuotina medicinine reabilitacija;

2.3. po galvos smegenų operacijų ar kitų susirgimų, kai negalima ankstyva medicininė reabilitacija;

2.4.kai dėl objektyvių priežaščių pacientui netaikytinas radikalus gydymas;

2.5.po medicininės reabilitacijos, nepakitus paciento biosocialinių funkcijų sutrikimo laipsniui, esant simptominio gydymo ir slaugos indikacijų;

2.6.esant sužalojimų, apsinuodijimų ir kitų išorinių priežaščių poveikio neigiamų padarinių, kai kontraindikuota medicininė reabilitacija.

3. Indikacijos pagal diagnozuotas ligas ar būkles (pagal TLK-10-AM):

3.1. piktybiniai ir gerybiniai navikai (C00–C96, D10–D36), kai esant toliau išvardytiems simptomams taikomas simptominis gydymas:

3.1.1. žarnų nepraeinamumas, kai yra suformuota dirbtinė išangė;

3.1.2. karščiavimas (dėl neoplastinės intoksikacijos);

3.1.3. skausminis sindromas, kai reikalinga nuolatinė narkotikų terapija;

3.1.4. kacheksija;

3.1.5. rijimo sutrikimai;

3.1.6. progresuojantys neurologiniai simptomai dėl metastazių;

         3.2. nervų sistemos ligos:

3.2.1. centrinės nervų sistemos uždegiminių ligų (G00–G09) padariniai ar būklės po jų, esant pusiausvyros ir judesių sutrikimų;

3.2.2. sisteminės atrofijos, pirmiausia paveikiančios centrinę nervų sistemą (G10–G13);

3.2.3. degeneracinės nervų sistemos ligos (G30–G32);

3.2.4. ekstrapiramidiniai ir judesių sutrikimai (G20–G26);

3.2.5. demielinizuojamosios nervų sistemos ligos (G35–G37);

3.2.6. polineuropatijos ir kiti periferinės nervų sistemos sutrikimai (G60–G64);

3.2.7. cerebrinis paralyžius ir kiti paralyžiniai sindromai (G80–G83);

3.2.8. hidrocefalija (G91);

3.2.9. įvairios kilmės lėtinės encefalopatijos (G31.2, G92, G93.8, I67.4);

3.2.10. kitos nugaros smegenų ligos (G95) ir kiti nervų sistemos pakitimai (G99.0–G99.2);

3.2.11. liekamieji cerebrovaskulinių ligų padariniai po galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimų (F01.2, I67.2, I67.8 (esant lėtinei smegenų išemijai), I69);

3.2.12. mioneuralinės jungties ir raumenų ligos (G70–G71), esant aiškių požymių;

3.2.13. būklės po cerebrovaskulinių (smegenų kraujagyslių) ligų ((I60–I65);

3.2.14. vegetacinė būklė;

3.2.15. būklės po sunkių galvos smegenų traumų (S06.1–S06.9);

3.2.16. būklės po nervų ir nugaros smegenų sužalojimo šiose stuburo srityse:

3.2.16.1. kaklo (S14);

3.2.16.2. krūtinės ląstos (S24);

3.2.16.3. pilvo, nugaros apatinės dalies, dubens (S34);

3.3. širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, esant II–IV laipsnio širdies nepakankamumui (I50), išskyrus ūmines būkles;

3.4. kvėpavimo organų ligos esant II–III laipsnio kvėpavimo nepakankamumui (J96.1);

3.5. lėtinės kepenų ligos esant II–III laipsnio kepenų nepakankamumui (K72.1);

3.6. lėtinės virškinamojo trakto ligos, lydimos organų funkcijų sutrikimų (K59, K66.0, K66.8, K91.1-91.5);

3.7. lėtinės inkstų ligos, esant III laipsnio inkstų nepakankamumui (N18.5), išskyrus dializuojamus pacientus;

3.8. komplikuotas cukrinis diabetas, kitos endokrininės sistemos ligos, esant III laipsnio funkcijos sutrikimui, kai nereikia stacionarinio aktyvaus gydymo (E10.41–K10.49, E.10.5, E11.41–E11.49, E11.5, E13.41–E13.49, E13.5, E 14.41–E14.49, E14.5, E40–E46, E63, E85);

3.9. jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos, esant III laipsnio funkcijos sutrikimui (M06.4, M06.8, M06.9, M07, M11–M12, M14–M17, M19, M24.5–M24.9, M32–M36, M43.5–M43.9, M45–M47, M60–M62, M80, M84);

3.10. įvairios etiologijos pragulos, trofinės opos (E 10.73, E11.73, E13.73, I83.0, I83.2, L89, L97, L98.4);

3.11. būklės po netrauminės galūnės (-ių) amputacijos (I83.5);

3.12. būklės po juosmeninės stuburo dalies ir dubens lūžių bei po galūnių ar kitų kūno sričių sužalojimų (S32, S68, S72, S78, S88, S98);

3.13. sužalojimų, apsinuodijimų ir kitų išorinių poveikių padariniai (T90–T98);

3.14. išplitusi ir nepatikslinta aterosklerozė (I70.9).

4. Paciento gydymo ir slaugos ASPĮ trukmę lemia stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos poreikis:

4.1. objektyvi paciento būklė;

4.2. ligos eiga ir sunkumas.

5. Dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos pacientui teikimo ASPĮ trukmės sprendimą gali priimti:

5.1. gydantysis gydytojas;

5.2. gydytojų konsultacinė komisija (GKK) ar gydytojų konsiliumas gydančiojo gydytojo teikimu, kai pacientas nesutinka su gydančiojo gydytojo sprendimu.

6. Jei pacientas suserga kita liga:

6.1. reikalinga gydytojo specialisto konsultacija turi būti suteikta ne vėliau kaip per tris dienas;

6.2. pacientas perkeliamas į kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą ar skyrių, galinčius suteikti reikiamą pagalbą.

            4. Atsakyngą už ligonių į slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių registraciją ir guldymą   s k i r i ų   l.e.p. skyriaus vedėją Mariją Suchocką.

 

 

 

Direktorius                                                             Zbignev Semenovič

Bendrosios praktikos slaugos studijos Alytaus kolegijoje

Bendrosios praktikos slaugos studijos Alytaus kolegijoje

 

„Slaugytojas kaip globėjas — tai asmuo, kuris maitina, drąsina ir globoja, asmuo, kuris sutinka ateinantį į pasaulį ir palydi išeinantįjį anapilin, asmuo, kuris rūpinimusi, išmintimi, kantrybe, paguoda padeda pasveikti ar palengvinti sunkią negalios naštą. Taip slaugytojas aprašomas leidinyje „Nursing in Today’s World—Challenges, Issues, and Trends“.

Asmens sveikatos priežiūra yra viena iš svarbiausių visuomenei teikiamų paslaugų sričių, o slaugytojai sudaro didžiausią minėtos srities specialistų dalį. Šiandienos slaugytojai labai skiriasi nuo prieš kelis dešimtmečius studijas baigusių medicinos seserų. Tai savarankiški specialistai, įgiję aukštąjį išsilavinimą ir gebantys prisiimti didesnę atsakomybę pacientų sveikatos priežiūroje. Sveikatos priežiūros specialistų poreikis kyla iš nuolat besikeičiančios populiacijos struktūros. Gyventojų skaičius mažėja, mažėja gimstamumas, santykinai stabilūs mirštamumo rodikliai. Šių demografinių tendencijų pasekmėje populiacijoje mažėja jaunų žmonių ir žymiai daugiau žmonių sulaukia senyvo amžiaus.

Alytaus kolegija atsižvelgdama į Alytaus regiono gyventojų senėjimo tendencijas, įvertindama slaugos specialistų poreikio augimą ateityje bei bendradarbiaudama su regiono sveikatos priežiūros ir reabilitacijos specialistais ir vadovaudamasi patikslinta bendrosios praktikos slaugos specialistų poreikio studija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pritarimu 2016 m. parengė, sėkmingai akreditavo ir vykdo regione modernią, laikmečio ir pacientų reikalavimus atitinkančią Bendrosios praktikos slaugos studijų programą.

Nemuno baseino, gydomojo mineralinio vandens, miškų suformuotas klimatas ir kraštovaizdis sukūrė čia išskirtines poilsio ir sveikatos susigrąžinimo sąlygas, todėl Pietų Lietuvos regione sutelkta nemažai šalies gyventojų rekreacijos ir reabilitacijos išteklių, puikiai išplėtota sveikatos apsaugos bei sveikatos turizmo infrastruktūra. Tai leidžia plėtoti poilsio ir sveikatos atstatymo bei stiprinimo veiklą, kuriai taip pat reikia nemažai aukštos kvalifikacijos slaugos ir reabilitacijos srities specialistų. Šios prielaidos lemia išsilavinusių žmonių poreikį sveikatos, sveikatai palankios mitybos, medicininio turizmo, gamybos, mechanikos, alternatyvios energetikos, IT, e. medicinos ir kitose srityse.

Į pirmąjį Bendrosios praktikos slaugos studijų programos kursą 2016 metais įstojo arti šimto studentų, iš kurių 75 procentus sudaro Alytaus regiono gyventojai, 2017 metais įstojo panašiai tiek, o stojančiųjų kontingentas išsiplėtė ir apėmė ne tik Alytaus regioną bet ir Kauną, Vilnių, Marijampolę ir kitus miestus. Bendrosios praktikos slaugos studijų programoje ypatingas dėmesys skiriamas praktinių įgūdžių formavimui, todėl studentai į praktiką pasklido po įvairias Lietuvos ligonines ir įgiję išplėstinės praktikos įgūdžius bei žinias juos parsivežė į Alytaus kolegiją bei sėkmingai pasidalino su bendramoksliais.

Bendrosios praktikos slaugos studijų programos tikslas yra parengti bendrosios praktikos slaugytoją, gebantį slaugyti įvairaus amžiaus sveiką ar sergantį asmenį, šeimą ir bendruomenę. Studijos vykdomos lietuvių kalba ir trunka pusketvirtų metų. Nuo 2018 metų rudens planuojamos studijos šioje programoje ir anglų kalba. Bendrosios praktikos slaugos studijų programa realizuojama tik nuolatine (dienine) studijų forma, tačiau sudaromos sąlygos studijuoti ir dirbantiems asmenims. Lankstus paskaitų tvarkaraštis leidžia organizuoti paskaitas vakarais ir savaitgalio dienomis. Paskaitas skaito ir praktikos darbus veda aukštos profesinės kvalifikacijos specialistai, turintys ne tik teorinių žinių bagažą bet ir patirtį praktiniame darbe. Dėstytojai nuolat gilina žinias kvalifikacijos tobulinimo kursuose, skaito pranešimus konferencijose ir seminaruose.

Bendrosios praktikos slaugos studijų programos absolventai galės dirbti pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos ligoninėse, reabilitacijos institucijose, senelių namuose, vaikų ir jaunimo globos namuose, bendrosios praktikos gydytojų kabinetuose, priklausomybių centruose, karo tarnybos padaliniuose, o taip pat integralios slaugos srityje. Absolventai, kurie nori toliau mokytis, studijas gali tęsti universitetinėse pirmosios pakopos studijose.

Alytaus kolegijoje, vienintelėje iš Lietuvos kolegijų ir vienintelėje pietų regione įkurta hibridinė biomedicinos mokomoji laboratorija Hybrid Lab su simuliacine integracijos valdymo sistema, kurioje bendrosios slaugos, pirmos pagalbos bei skubios pagalbos mokosi ne tik bendrosios slaugos programos studentai bet kvalifikaciją tobulina sveikatos priežiūros įstaigų specialistai ir gydytojai. Moderniomis IT technologijomis laboratorija susieta su krizių tyrimo centru, kurio specialistai nuotoliniu būdu vertina besimokančiųjų žinias ir įgūdžius.

Visi studentai aprūpinami bendrabučiu, kuris įsikūręs renovuotame pastate ant Nemuno kranto šalia centrinių kolegijos rūmų bei Inžinerijos ir biomedicinos fakulteto.

Į Bendrosios praktikos slaugos programą priėmimas jau vykdomas bendrąja tvarka per LAMA BPO. Visą su tuo susijusią informaciją suteikia priėmimo kambaryje dirbantys darbuotojai telefonu (8 315) 65 013 arba atvykus į Informacijos ir ryšių technologijų fakultetą adresu Seirijų g. 2, Alytus, 104 kab., el. paštas priėŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

                                                                                      Prof. dr. Ilona Teodora Miceikienė

Biomedicinos ir maisto technologijų katedros vedėja

2012 VšĮ Šalčininkų rajono savivaldybės ligoninė